Johtoryhmä

  • Johtoryhmän puheenjohtaja, Ari Juva, ari.juva(at)gmail.com
  • Ylitarkastaja Jukka Saarinen, työ- ja elinkeinoministeriö, jukka.saarinen(at)tem.fi
  • Neuvotteleva virkamies Leo Parkkonen, valtiovarainministeriö, leo.parkkonen(at)vm.fi
  • Ylitarkastaja Saara Jääskeläinen, liikenne- ja viestintäministeriö, saara.jaaskelainen(at)mintc.fi
  • Yli-insinööri Risto Kuusisto, ympäristöministeriö, risto.kuusisto(at)ymparisto.fi
  • Ylitarkastaja Mikko Räsänen, Liikennevirasto, mikko.rasanen(at)liikennevirasto.fi
  • Johtava teknologia-asiantuntija Martti Korkiakoski, Tekes, martti.korkiakoski(at)tekes.fi
  • Erityisasiantuntija Keijo Kuikka, TraFi, keijo.kuikka(at)trafi.fi
  • Tekninen asiamies Sami Peuranen, Autotuojat ry, sami.peuranen(at)autotuojat.fi
  • Johtaja Osmo Kammonen, Neste Oil Oyj, osmo.kammonen(at)nesteoil.com
  • Toimitusjohtaja Helena Vänskä, Öljyalan Keskusliitto ry, helena.vanska(at)oil.fi
  • Johtaja Jari Suominen, St1 Oy, jari.suominen(at)st1.fi
  • Logistiikkapäällikkö Sakari Backlund, SKAL, sakari.backlund(at)skal.fi
  • Osastonjohtaja Reijo Mäkinen, HSL Liikennepalvelut, reijo.makinen(at)hsl.fi
  • Tuotekehitysjohtaja Aimo Åhlman, Valmet Automotive Oy, aimo.ahlman(at)valmet-automotive.fi
  • Tutkimusjohtaja Kai Sipilä, VTT, kai.sipila(at)vtt.fi